Breadcrumb

  1. Konfidencialitātes politika
  2. Sīkdatņu politika

Sīkdatņu politika

Ievads un darbības joma

Santen Oy (Kelloportinkatu 1, PO Box 33, FI-33101 Tampere, Somija)  darbojas Somijā un Latvijā (www.santen.lv). Santen Oy ir atbildīgs par jūsu datu apkopošanu un apstrādi, ciktāl tie attiecas uz šajā tīmekļvietnē izmantotajām sīkdatnēm.

Šajā politikā ir izskaidrots, kā tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai lietotājus nepārprotami un pienācīgi informētu par to, kādas ir viņu iespējas kontrolēt to, kas notiks, apmeklējot mūsu tīmekļvietni. Šajā politikas izklāstā attiecībā uz sīkdatnēm un līdzīgajām tehnoloģijām, piemēram, lokāli kopīgotajiem objektiem, kas kopīgi tiek saukti par “zibsīkdatnēm” vai tīmekļa bāksignāliem jeb parazītdatnēm, arī caurspīdīgiem tukšiem GIF attēliem, tiesību aktu izpratnē ir izmantots termins “sīkdatnes”. Iegūtā informācija attiecas uz datiem, kas var palīdzēt identificēt tīmekļa lietotājus/apmeklētājus, šos datus apvienojot un apstrādājot kopā ar citiem trešo pušu rīcībā esošajiem datiem, piemēram, IP adresēm, informāciju par domēnu un to datoru reģistrācijas numuriem, kurus cilvēki izmanto, pieslēdzoties tīmekļvietnei. Šie dati tiek izmantoti un apstrādāti tikai statistikas nolūkiem.

Šis dokuments ir neatņemama un nozīmīga Privātuma politikas daļa, un tajā ietvertais informatīvais paziņojums atbilst prasībām, kas noteiktas Latvijas Fizisko personu datu apstrādes likumā, Somijas Datu aizsardzības likumā, spēkā esošajā grozītajā Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 2002/58/EK par personas datu apstrādi un privātās dzīves aizsardzību elektronisko komunikāciju nozarē, ES Vispārīgajā datu aizsardzības regulā 2016/679 (VDAR) un visos attiecīgajos valstu un Eiropas līmeņa datu un privātuma aizsardzības likumos un noteikumos, arī visos Datu valsts inspekcijas (DVI) un Datu tiesībsarga biroja (Tietosuojavaltuutetun toimisto) izdotajos viedokļos un vadlīnijās. Tādēļ iesakām arī izlasīt mūsu privātuma politiku, lai uzzinātu vairāk par uzņēmuma Santen apņemšanos attiecībā uz datu aizsardzību.

Kas ir sīkdatne

Sīkdatne ir neliela datne, kas parasti sastāv no burtiem un cipariem un tiek lejupielādēta ierīcē, kad lietotājs piekļūst tīmekļvietnei. Pēc tam katra nākamā apmeklējuma laikā sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz savas izcelsmes tīmekļvietni. Sīkdatnes ir lietderīgas, jo tās uzlabo tīmekļvietnes funkcionalitāti un kopējo veiktspēju, kā arī padara tās izmantošanu vairāk personalizētu. Tās arī dod ieskatu tajā, kā apmeklētāji izmanto mūsu tīmekļvietni, un palīdz mums saprast, kādā veidā viesi izmanto mūsu tīmekļvietni un tās sniegtos pakalpojumus.

Sīkdatņu un līdzīgu tehnoloģiju izmantošana jau kādu laiku ir bijusi ikdienišķa lieta, un tās ir īpaši būtiskas, nodrošinot daudzus tiešsaistē pieejamos pakalpojumus. Tas nozīmē, ka šādu tehnoloģiju izmantošanu likums neaizliedz, tomēr pieprasa, lai cilvēki būtu iepriekš labi informēti par tīmekļvietnē instalētajām sīkdatnēm un viņiem būtu dota izvēle tās tieši akceptēt vai pēc vēlēšanās pielāgot izvēlētos sīkdatņu iestatījumus.

Dažāda tipa sīkdatnes

Sesijas un pastāvīgās sīkdatnes

Sīkdatnes var pārstāt darboties pēc pārlūka izmantošanas pārtraukšanas (no brīža, kad lietotājs ir atvēris pārlūka logu, līdz tā aizvēršanas brīdim) vai arī tās var tikt uzglabātas ilgāk.

Sesijas sīkdatnes ļauj tīmekļvietnēm pārlūka  – izmantošanas laikā sasaistīt lietotāja darbības. Tās var tikt izmantotas dažādiem nolūkiem, piemēram, lai atcerētos to, ko lietotājs ir ielicis iepirkumu grozā, pārlūkojot tīmekļvietni. Tās ir izmantojamas arī drošībai, kad lietotājs pieslēdzas internetbankai vai mēģina atvieglot tīmekļa e-pasta izmantošanu. Šīs sesiju sīkdatnes pārstāj darboties, kad ir pārtraukta pārlūka izmantošana.

Tā saukto sesijas sīkdatņu (to, kuras nekādā gadījumā netiek pastāvīgi saglabātas lietotāja datorā un tiek automātiski izdzēstas pēc tam, kad ir aizvērts pārlūks) izmantošana ir stingri ierobežota datu pārsūtīšanai (izmantojot servera nejaušināti ģenerētus skaitļus), identificējot konkrētas sesijas, un nepieciešamas drošai un efektīvai tīmekļvietņu pārlūkošanai. Šajā tīmekļvietnē izmantotās tā saucamās sesijas sīkdatnes neļauj izmantot citas datorizētas metodes, kuru dēļ varētu tikt nevēlami ietekmēts tīmekļa pārlūkotāju privātums.

Pastāvīgās sīkdatnes – lietotāja ierīcē saglabājas laikā starp pārlūkošanas sesijām, un tās ļauj iegaumēt lietotāja izvēles vai darbības visā vietnē vai dažos gadījumos arī citās tīmekļvietnēs. Pastāvīgās sīkdatnes var tikt izmantotas dažādiem nolūkiem, arī lai vietnes izmantošanas laikā iegaumētu lietotāja vēlmes un izvēles.

Pirmās un trešās puses sīkdatnes – neatkarīgi no tā, vai sīkdatne ir “pirmās” vai “trešās” puses, tā attiecas uz sīkdatni izvietojošo tīmekļvietni vai domēnu. Pirmās puses sīkdatnes būtībā ir sīkdatnes, kuras izvieto lietotāja apmeklētā tīmekļvietne – vietne, kuras nosaukums ir redzams tās adreses logā, t. i., sīkdatnes, kuras uzņēmums Santen ir iestatījis tīmekļvietnē www.santen.lv. Trešās puses sīkdatnes ir sīkdatnes, kuras ir iestatījis cits domēns, nevis tas, kuru apmeklējis lietotājs, t. i., sīkdatnes, kuras ir iestatījušas citi uzņēmumi un tīmekļvietnes, piemēram, Google, nevis www.santen.lv. Ja lietotājs apmeklē tīmekļvietni, piemēram, www.santen.lv, un cits uzņēmums ar www.santen.lv starpniecību iestata sīkdatni, tā var būt trešās puses sīkdatne.

Mūsu sīkdatņu akceptēšana, pārvaldība un izdzēšana

Dažas sīkdatnes absolūti nepieciešamas pareizai šīs tīmekļvietnes darbībai, un tām nav nepieciešama lietotāja piekrišana. Šādas sīkdatnes, piemēram, nodrošina lapas satura ātru un efektīvu ielādi, izkliedējot darba slodzi starp daudziem datoriem, kā arī gādā par drošību.

Citas sīkdatnes arī ir pamatoti nepieciešamas vai būtiskas, bet nav absolūti neaizstājamas, tādēļ to izmantošanai ir nepieciešama lietotāja piekrišana. Pirms šo sīkdatņu (t. i., to, kuras paredzētas veiktspējas, funkcionalitātes un mērķtiecīgas reklāmas nodrošināšanai) izvietošanas jūsu ierīcē mēs lūdzam jūsu piekrišanu (piespiežot pogu “piekrist visām sīkdatnēm” mūsu sīkdatņu paziņojumu joslā, ar Sīkdatņu iestatījumi starpniecību vai ar jūsu pārlūka sīkdatņu iestatījumu starpniecību).

Ja nevēlaties dot piekrišanu vai vēlaties jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu attiecībā uz sīkdatnēm, kuras nav neaizstājamas, jums savas vēlmes būs jāgroza sīkdatņu iestatījumos vai sīkdatnes jāizdzēš un jābloķē vai jāatspējo ar sava pārlūka iestatījumu starpniecību. Šie iestatījumi parasti ir pieejami jūsu interneta pārlūka “iespēju” vai “vēlmju” izvēlnē. Jūs varat arī izmantot sava interneta pārlūka palīdzības iespēju, lai saņemtu sīkāku informāciju, vai noklikšķināt uz kādas no nākamajām saitēm, lai tieši atvērtu sava pārlūka lietotāja rokasgrāmatu. 

Lūdzu, ņemiet vērā, ka visu kategoriju sīkdatņu atspējošana vai bloķēšana ietekmēs tīmekļvietnes darbību un var ietekmēt jūsu pieeju mūsu tīmekļvietnei un tās izmantošanu, kā arī pakalpojumus, kurus varam piedāvāt. 

Visas jūsu vēlmes attiecībā uz sīkdatnēm ir saistītas tikai ar šo tīmekļvietni, bet ne trešajām pusēm piederošām tīmekļvietnēm vai citām tīmekļa lapām, uz kurām šajā lapā var būt hipersaites. Sīkāku informāciju par šajās tīmekļvietnēs izmantotajām sīkdatnēm skatīt attiecīgo tīmekļvietņu paziņojumos par privātumu vai sīkdatņu izmantošanas politikā.

Mūsu izmantotās sīkdatnes

Šīs tīmekļvietnes darbībai uzņēmums Santen izmanto sīkdatnes, lai piedāvātu pakalpojumus, uzlabotu lietotāja ērtības un sagatavotu apkopotus statistiskus datus par dažādos nolūkos savāktajiem datiem.

Šīs sīkdatnes mums ļauj jūs atšķirt no citiem tīmekļvietnes izmantotājiem, un tās mums palīdz jums nodrošināt lielas ērtības, kad pārlūkojat mūsu tīmekļvietni, un to arī uzlabot.

Mēs izmantojam “tehniskās” un “analītiskās” sīkdatnes. Tās mums ļauj pazīt un saskaitīt apmeklētājus, kā arī redzēt to, kā apmeklētāji vietnes izmantošanas laikā pa to pārvietojas. Tas mums palīdz uzlabot savas tīmekļvietnes darbību, piemēram, nodrošinot lietotājiem to, lai viņi viegli atrastu sev nepieciešamo. Izlasiet vairāk par mūsu izmantotajām atsevišķajām analītiskajām sīkdatnēm un kā tās pazīt nākamajā tabulā.

Izsakoties precīzāk, šajā tīmekļvietnē tiek izmantotas nākamajā tabulā norādītās sīkdatnes.

Absolūti nepieciešamās sīkdatnes

Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļvietnes darbībai un mūsu sistēmās nav izslēdzamas. Tās parasti tiek iestatītas, tikai reaģējot uz jūsu darbībām, pieprasot kāda apjoma pakalpojumus, piemēram, lai iestatītu vēlmes saistībā ar privātumu, pierakstoties vai aizpildot veidlapas. Jūs varat iestatīt savu pārlūku, lai tas bloķētu šīs sīkdatnes vai par tām brīdinātu, tomēr tad dažas vietnes daļas nedarbosies. Šīs sīkdatnes neuzglabā nekādu personu identificējošu informāciju.

Sīkdatnes nosaukums Avots Darbības ilgums     Noklusējuma statuss
OptanonAlertBoxClosed santen.lv 13 mēneši Vienmēr aktīva
OptanonFunctional santen.lv 13 mēneši Vienmēr aktīva
OptanonNecessary santen.lv 13 mēneši Vienmēr aktīva
OptanonPerformance santen.lv 13 mēneši Vienmēr aktīva

       
Funkcionalitātes nodrošināšanas sīkdatnes 

Šīs sīkdatnes ļauj mūsu vietnei iegaumēt jūsu izdarīto izvēli (piemēram, jūsu lietotājvārdu, valodu, vēlmes vai reģionu), lai nodrošinātu personalizētāku pieredzi tiešsaistē. Šīs sīkdatnes apkopo informāciju, kas var būt gan anonīma, gan arī ietvert personas datus, kurus esat atklājis. Ja neakceptējat šādu sīkdatņu izmantošanu, var tikt ietekmēta vietnes veiktspēja un funkcionalitāte, un var tikt ierobežota pieeja vietnes saturam. 

Sīkdatnes nosaukums Avots Darbības ilgums Noklusējuma statuss 
Contrast santen.lv Sesijas laiks

IZSLĒGTA/jāsaņem lietotāja piekrišana

Polly santen.lv Sesijas laiks IZSLĒGTA/jāsaņem lietotāja piekrišana
Textsize santen.lv Sesijas laiks IZSLĒGTA/jāsaņem lietotāja piekrišana

Veiktspējas nodrošināšanas sīkdatnes 

Šīs sīkdatnes apkopo informāciju par to, kā apmeklētāji izmanto tīmekļvietni, piemēram, kuras lapas viņi apmeklē visbiežāk, cik ilgs laiks tiek pavadīts vietnē, un to, vai lietotāji saņem paziņojumus par kļūdām.  Šīs sīkdatnes neapkopo jūs identificējošu informāciju. Visa šo sīkdatņu apkopotā informācija ir anonīma un tiek izmantota tikai mūsu tīmekļvietnes darba uzlabošanai.
 
Google Analytics

Šī tīmekļvietne izmanto Google Analytics – uzņēmuma Google Inc. (“Google”) nodrošinātu tīmekļa analīzes pakalpojumu. Google Analytics izmanto “sīkdatnes” – jūsu datorā izvietotas sīkas teksta datnes, kas tīmekļvietnei palīdz analizēt to, kā lietotājs izmanto attiecīgo tīmekļvietni. Sīkdatnes ģenerētā informācija par to, kā izmantojat tīmekļvietni (arī jūsu IP adrese), tiks pārsūtīta Google, kas to uzglabās serveros ASV teritorijā. Google šo informāciju izmantos, lai vērtētu, kā izmantojat šo tīmekļvietni, sagatavotu tīmekļvietnes operatoriem paredzētas atskaites par tās aktivitāti un sniegtu citus pakalpojumus saistībā ar tīmekļvietnes aktivitāti un interneta izmantošanu. Google var arī šo informāciju pārsūtīt trešajām pusēm, kad tas jādara saskaņā ar tiesību aktu prasībām vai kad šādas trešās puses Google vārdā apstrādā šo informāciju. Google jūsu IP adresi nesaistīs ar citiem Google rīcībā esošajiem datiem. Izvēloties atbilstošos sava pārlūka iestatījumus, jūs varat noraidīt šo sīkdatņu izmantošanu. However, please note that if you do this you may not be able to use the full functionality of this website. By using this website, you consent to the processing of data about you by Google in the manner and for the purposes set out above. 

Lai saņemtu sīkāku informāciju par to, kā Google apstrādā jūsu datus, iepazīstieties ar Google Privātuma politiku.  

Lai atteiktos no Google Analytics izsekošanas visās tīmekļvietnēs, apmeklējiet adresi https://tools.google.com/dlpage/gaoptout (saderīga ar Chrome, Internet Explorer 8–11, Safari, Firefox un Opera).

Sīkdatnes nosaukums Avots Darbības ilgums     Noklusējuma statuss
 _ga  santen.lv  2 years

IZSLĒGTA/jāsaņem lietotāja piekrišana

 _gid  santen.lv  24 hours

IZSLĒGTA/jāsaņem lietotāja piekrišana

 _gat  santen.lv  1 minute

IZSLĒGTA/jāsaņem lietotāja piekrišana

 _AMP+TOKEN  santen.lv  30 seconds to 1 year

IZSLĒGTA/jāsaņem lietotāja piekrišana

 

Datu aprite un uzglabāšana

Dati par tīmekļvietnes lietotājiem netiks uzglabāti ilgāk kā iepriekš norādīts par katru sīkdatnes tipu, izņemot gadījumus, kad saskaņā ar piemērojamajiem tiesību aktiem būs kāda nepieciešamība izmeklēt kibernoziegumus, kuru dēļ ir radušies tīmekļvietnes bojājumi. Nekāda ar tīmekļpakalpojumu starpniecību saņemtā informācija nekad un nekādā veidā netiks paziņota vai izplatīta nezināmiem saņēmējiem.

Sīkdatņu politikas atjaunināšana

Mūsu tīmekļvietnes sīkdatņu politika var tikt periodiski atjaunināta, tādēļ ir ieteicams iepazīties ar šo dokumentu katrreiz, kad apmeklējat vietni, lai jūs būtu pienācīgi informēts par visiem mūsu sīkdatņu izmantošanas veidu atjauninājumiem.

Vairāk informācijas par sīkdatnēm 

Lai saņemtu vairāk informācijas par sīkdatnēm, kas instalētas ar šīs tīmekļvietnes starpniecību, varat sazināties ar EMEA privātuma aizsardzības biroju, rakstot uz e-pasta adresi privacy-emea@santen.com

Varat apmeklēt arī vietni www.aboutcookies.org, www.allaboutcookies.org vai https://cookiepedia.co.uk/, kur ir pieejama vispārīga informācija par sīkdatnēm un visaptveroša informācija par to, kā modificēt sīkdatņu iestatījumus dažādos pārlūkos un kā no sava datora izdzēst sīkdatnes.

Pēdējā redakcija:

2020. gada 21. septembris